Marve Allik

Kriya hatha jooga õpetaja
Refleksoloogia terapeut

Joogatund: “Selg - sinu tugisüsteem”

Teisipäeviti kell 19.45 - 21.15
Osalustasu: kuutasu 45€ ; üksik tund 15€
Makseinfo: OÜ Ravum, LHV, EE067700771002706453, selgitus “jooga” , või sularahas kohapeal.
Sporditoetuste süsteemi SportID kaudu: Marve Allik – jooga
Kontakt
: marve.allik@gmail.com  Tel: +372 5392 6136

Kõik me tahame olla hea rühi, terve ja sirge seljaga.
Selja ja lülisamba sesisukorrast sõltub kogu keha ja organismi seisund, lülisammas on organismi närvisüsteemi ja keha energeetiline keskus. Kehahoiakust võib tihti välja lugeda ka inimese emotsionaalset seisundit.
Valed liikumisharjumused, sundasendid ja emotsionaalsed pinged võivad aga tekitada kaelas ja seljas füüsilisi- ja lihaspingeid, mis kogunedes muutuvad jäikuseks või valuks.
Kaela- ja seljapiirkonna pinged võivad põhjustada probleeme kogu kehas ja organismis. Kaela pinged võivad olla peavalude, tasakaaluhäirete, hingamisteede ja aistmiselundite probleemide ning käte ärasuremise ja valude põhjuseks. Üla- ja keskselja pinged võivad mõjutada kopse, südant, vereringet, vererõhku, ainevahetust. Alaselja lihaspinged võivad põhjustada probleeme soolestiku ja suguelunditega, samuti jalgade krampe, valu ja muid häireid.
Ülaltoodu ennetamiseks, vältimiseks ja leevendamiseks on võimalik ise palju ära teha. Joogaharjutused on selleks nagu loodud.
Kui soovid ennast ja oma keha paremini tundma õppida ja tasakaalustada ning leevendada seljapiirkonna ning kaela pingeid ja väsimust või lihtsalt selga sirutada, oled oodatud joogatundidesse teisipäeviti kell 19.45
Tundi alustame keskendumisest ning lihtsatest sirutus- ja lõdvestusharjutustest. Edasi liigume selga ja lülisammast tasakaalustavate ja tugevdavate harjutuste juurde. Kuna selg ja lülisammas on kogu keha füüsiline, energeetiline ja närvisüsteemi keskus, siis mõjutame ja tasakaalustame nende harjutustega kogu keha, vähendame stressi ja pingeid.

Tundide aluseks on:
- kriya jooga õpetus teadlikkusest ja 5 kehast
- kriya hatha jooga 18 asanat (asendit) ja neid toetavad teraapilised harjutused
- tsooniteraapia e refleksoloogia teooria ja praktiseerimise kogemused

Oodatud on kõik, eelnev jooga-kogemus ei ole vajalik. Harjutuste erinevaid variante saab kohandada vastavalt sinu keha ja selja seisukorrale.

Marve endast
Olen kriya jooga praktiseerija alates aastast 2006.
Aastatel 2006-2010 sain pühendused kriya jooga I-III astme tehnikatesse.
2009.-2010. aastal läbisin MTÜ Lilleoru kriya hatha jooga juhendajate 200-tunnise koolituse, sellest ajast alustasin ka joogatundide juhendamist.
Olen läbinud Pierre Desjardains´i juhendatud jooga funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursused.
Teadliku Muutuse Kunsti kursused I-IV läbisin aastatel 2008-2012.
Alates 2018 aasta algusest õpin T. Krishnamacharya õpetusel põhinevat joogateraapiat.

Refleksoloogiat olen õppinud aastatel 2013-2016 Sternum Koolituses Ülo Liivamägi juures.
Refleksloogiani jõudsin otsides lahendusi enda ja teiste terviseprobleemidele. Sellel teel tuli ka arusaamine, et ükski elusündmus - ka haigused ja terviseprobleemid - ei ole juhuslik, vaid on kogemusena vajalik ja õpetav. Oma kogemusi teistega jagada ja teiste aitamiseks kasutada on suur õnn.
Minu enda ja mitme "patsiendi" kogemus on, et praktiseerides kriya joogat või Teadliku Muutuse Kunsti kursustel omandatud tehnikaid saab teraapiate mõju süvendada ja kiirendada.