Marve Allik

Kriya hatha jooga õpetaja
Refleksoloogia terapeut

Joogatund: “Selg - sinu tugisüsteem”

Teisipäeviti kell 19.45 - 21.15
Osalustasu: kuutasu 45€ ; üksik tund 15€
Makseinfo: OÜ Ravum, LHV, EE067700771002706453, selgitus “jooga” , või sularahas kohapeal.
Sporditoetuste süsteemi SportID kaudu: Marve Allik – jooga
Kontakt
: marve.allik@gmail.com  Tel: +372 5392 6136
Koduleht: www.ravum.ee
Meie kehahoiakus ja eriti selja olukorras väljenduvad nii meie läbielamised, igapäevased harjumused kui ka ellusuhtumine, mentaalsed ja emotsionaalsed hoiakud. Miks muidu enesekindla ja tugeva inimese kohta üteldakse: “sellel inimesel on selgroogu”, oma seisukohtades paindumatu kohta aga “kangekaelne”? Tihti „kanname eluraskust õlgadel“ või „laseme nina norgu“.
Selja ja kaela pingete põhjus on selles, et me ei hinga vabalt ning selg ja lülisammas ei sirutu. Energia keha peamises energiakanalis ei liigu, mis mõjutab kogu närvisüsteemi tööd.
Kaela ja selja olukorrast sõltub kogu organismi toimimine. Kaela piirkonna pinged võivad anda tunda ka peas, ülaseljas ja kätes. Üla- ja keskselja pinged võivad mõjutada siseorganeid ja ainevahetust. Soolestiku ja ja jalgade probleemide põhjuseks võib olla alaselja pinge.
Saame enda ja selja heaks ise palju ära teha kooskõlastades hingamise ja liikumise. Keskendudes hingamisele, oma keha tunnetamisele ja liikumisele vabastame harjumuslikud mõtted ja emotsioonid, mis pingeid tekitavad, lubame endal lõdvestuda ja kehal tasapisi pingetest vabaneda.
Teisipäevastes joogatundides kõike eelpoolnimetatut teemegi. Tundi alustame keskendumisest ning lihtsatest sirutus- ja lõdvestusharjutustest. Edasi liigume selga ja kogu keha tasakaalustavate ja tugevdavate harjutuste juurde. Babaji Kriya hatha jooga asenditeni jõuame etapikaupa, lubades kehal eelnevalt nendega kohaneda joogateraapiliste harjutuste abil.
Tundides osalemiseks ei ole vaja eelnevat jooga-kogemust ega ka mingeid eeldusi. See on enda, oma keha ja selle piiride ja piirangute tundmaõppimise ja teadvustamise protsess, mille käigus saate valida harjutuste ja asendite variantide hulgast, mis hetkel kõige paremini sobivad või parajat väljakutset pakuvad.

Tundides osalendute kogemusi:
“Peale tundi tundsin ennast palju tegusama ja reipamana, kui muudel õhtutel, kui peale tööd kohe koju läksin. Energiat tuli juurde ja kevadeks olin unustanud ka alaselja pingevalud. Nii hea oli ennast venitada ja pingutada ja vahel ka ületada.” (Maire)

“Mulle meeldis joogatundide puhul see, et ükskõik kui vähe või palju osalejal paindlikkust või jõudu on, saab harjutusi teha just sellisel tasemel, mis osaleja võimetega sobib. Enda võimete piiril ja seda piiri iga korraga veidi kaugemale nihutades. Kui tulin tundi halvas tujus või väsinuna, siis tunni lõpus oli keha justkui värske energiaga täidetud ja meel rahulik.” (Taavi)

“Väga hea võimalus koguda oskusi ja teadmisi selle kohta, kuidas õpetada keha ja vaimu puhkama igapäeva/tavaelu nn korralduslikest mõtetest. Kogeda tunnet, kui hetkeks on „pea tühi“ ja päeva jooksul kontoris kinni istutud lihased uuesti pikaks venitatud.” (Nele)

“Minu jaoks on see üks kord nädalas joogatunnis käimine justkui iganädalane restart nii kehale kui vaimule. Pärast tundi on kerge ja hea enesetunne ning mõtetes rahulikum olemine. See tund aitab maha hüpata lõputust igapäevasest kiirustamisest ja rööprähklemisest. (Marje)

“Esimesed märgatavad muutused olid rahulikum meel, parem enesetunne ning kindlam tunne oma viga saanud seljale. Hiljem märkasin, et ka vererohked ja ebaregulaarsed menstruatsioonid olid muutunud täiesti korrapäraseks ja normaalseks.
Kõige suurepärasem avastus eelmise suve lõpus oli muutus ses osas, et varasemalt ei saanud kunagi mitu nädalat olla võimlemata skolioosi ja kunagise selgroolülimurru tõttu, sest vastasel juhul kohe andis selg tugevalt tunda. Hoolimata suveperioodi vähesest võimlemisest, ei olnud seljal mitte midagi viga! Seda polnud alates selgroolülimurrust 12 aasta jooksul kordagi varem juhtunud ja see tunne ning teadmine oli suurepärane! Järelikult on selg nii palju tugevam tänu joogale. Soovitan soojalt kõikidele, eriti istuva tööga ja seljavaevustega inimestele!”
(Mari)  
                                                                                                                                                                                                                                                                                
Marve endast
Olen kriya jooga praktiseerija alates aastast 2006.
Aastatel 2006-2010 sain pühendused kriya jooga I-III astme tehnikatesse.
2009.-2010. aastal läbisin MTÜ Lilleoru kriya hatha jooga juhendajate 200-tunnise koolituse, sellest ajast alustasin ka joogatundide juhendamist.
Olen läbinud Pierre Desjardains´i juhendatud jooga funktsionaalse anatoomia ja joogateraapia kursused.
Teadliku Muutuse Kunsti kursused I-IV läbisin aastatel 2008-2012.
Alates 2018 aasta algusest õpin T. Krishnamacharya õpetusel põhinevat joogateraapiat.

Refleksoloogiat olen õppinud aastatel 2013-2016 Sternum Koolituses Ülo Liivamägi juures.
Refleksloogiani jõudsin otsides lahendusi enda ja teiste terviseprobleemidele. Sellel teel tuli ka arusaamine, et ükski elusündmus - ka haigused ja terviseprobleemid - ei ole juhuslik, vaid on kogemusena vajalik ja õpetav. Oma kogemusi teistega jagada ja teiste aitamiseks kasutada on suur õnn.
Minu enda ja mitme "patsiendi" kogemus on, et praktiseerides kriya joogat või Teadliku Muutuse Kunsti kursustel omandatud tehnikaid saab teraapiate mõju süvendada ja kiirendada.